MENU

 • Witamy na naszej nowej stronie internetowej!

  Witamy serdecznie na naszej odświeżonej stronie internetowej.

  Mamy nadzieję, że nowa szata graficzna oraz funkcjonalne rozwiązania sprawią, że będą Państwo częstym gościem na naszej stronie.

 • Szanowni Rodzice

  W związku z komunikatem Prezesa Rady Ministrów ogłoszonym w dniu dzisiejszym na konferencji prasowej, a dotyczącym podjęcia dalszych działań profilaktycznych, w zakresie zagrożenia zakażenia koronawirusem informuję, że od 27 marca do 09 kwietnia 2021 roku zamknięte zostają przedszkola. Placówka będzie organizowała zajęcia opiekuńczo - wychowawcze jedynie dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych. 

  Rodzice, którzy nie mogą posłać dziecka do placóki, mają prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Aktualnie przysługuje on rodzicom dzieci do lat 8 , których szkoły i przedszkola zostały zamknięte. 

   

 • Zaproszenie

  Miejski Dom Kultury w Giszowcu i Rada Jednostki Pomicniczej nr 17 Giszowiec zapraszają, w najbliższą sobotę 19 grudnia od godz. 16.00 na profil FB MDK (https://www.facebook.com/MiejskiDomKulturySzopieniceGiszowiec) lub na stronę www.mdk.katowce.pl, gdzie będziecie mogli zobaczyć niezwykły, świąteczny spektakl on-line – „Pan Antenka i srebrny kubraczek” w wykonaniu Teatru Trip. Jest to nasz prezent pod choinkę dla wszystkich małych i dużych dzieci z Giszowca Nie możemy się spotkać w Domu Kultury, więc spotkajmy się wirtualnie :)

  PAN ANTENKA I SREBRNY KUBRACZEKNa rogu ulic Szklanej i Różanej stoi niezwykły sklep z zabawkami. Każdej nocy wszyscy mieszkańcy półek sklepowych ożywają i przygotowują się do rannych zakupów – każda zabawka marzy o tym, by stać się prezentem mikołajkowym. Pewnego dnia do sklepu trafia Pan Antenka, którego piękny i srebrny kubraczek przyciąga wzrok nie tylko chłopców, ale również dziewczynek. Zazdrosne zabawki postanawiają pozbyć się intruza. W całość wydarzeń zostaje wplątany właściciel sklepu, Pan Konrad, który wyglądem przypomina pewnego Świętego…

 • Informacja

  Informujemy, że placówka zamknięta zostaje do 24.12.2020r

 • "Zima jak z bajki"- wyniki konkursu ogólnopolskiego

  Konkurs plastyczny „Zima jak z bajki” zorganizowany przez Miejskie Przedszkole nr 91 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach dobiegł końca więc czas ogłosić wyniki!

  Do konkursu zgłoszono 216 prac wykonanych przez 5-cio i 6-latki z całej Polski. A dostarczone zostały zarówno tradycyjną pocztą, jak i elektroniczną.

  Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom oraz nauczycielom oraz opiekunom, pod kierunkiem których powstały wszystkie prace konkursowe.

  Z racji ilości prac, które zostały nadesłane – wybór był bardzo trudny. Powołane jury oceniając brało pod uwagę kryteria regulaminowe: zgodność z tematem, pomysłowość, estetykę oraz samodzielność wykonania pracy. W ten sposób wyłoniono następujących zwycięzców:

  I miejsce – Pola z Miejskiego Przedszkola nr 85 w Katowicach

  II miejsce – Adam z Przedszkola w Bukowie Ślaskiej

  III miejsce – Lena z Miejskiego Przedszkola nr 45 w Sosnowcu

  Wyróżnienie – Helena z Przedszkola nr 9 w Rybniku

  Autorzy nagrodzonych 3 zwycięskich prac zgodnie z postanowieniami regulaminowymi otrzymają nagrody i dyplomy a nauczycielki, pod kierunkiem których powstały te prace podziękowania. Nagrody dla zwycięzców zostaną wysłane pocztą. A dyplom i podziękowanie za wyróżnienie – przesłane mailem.

   

  Z wyrazami największego uznania dla wszystkich dzieci i zaangażowanych nauczycieli – organizatorzy.

 • Rekrutacja rok szkolny 2021/2022

  Rekrutacja rok szkolny 2021/2022

   

  Rekrutacja do  przedszkola na rok szkolny 2021-2022

   będzie trwała od 12 marca 2021 r. od godz. 11:00 do 24 marca 2021 r. do godz. 15:00

   

  ZARZĄDZENIE NR 1436/2021 PREZYDENTA MIASTA KATOWICE z dnia 26 stycznia 2021 r.

  w sprawie ustalenia na rok szkolny 2021/2022 terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, publicznych innych form wychowania przedszkolnego, klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, a także klas wyższych niż klasa pierwsza publicznych szkół i oddziałów sportowych oraz dwujęzycznych, jak również podania do publicznej wiadomości kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym, a także dokumentów niezbędnych do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów i liczbę punktów możliwą do uzyskania za poszczególne kryteria.

  https://bip.katowice.eu/Lists/Zarzadzenia/Attachments/12158/1436-2021a.pdf

   

   

   

 • ROK SZKOLNY 2020/2021

  DRODZY RODZICE!

  1 WRZEŚNIA ROZPOCZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY.
  PLACÓWKA CZYNNA JEST W GODZINACH 6.00-17.00.

  DZIECIOM DO PRZEDSZKOLA PRZYGOTOWUJĄ PAŃSTWO WYŁĄCZNIE BUTY/KAPCIE NA ZMIANĘ ORAZ UBRANIA NA ZMIANĘ UMIESZCZONE W WORKU (WSZYSTKIE RZECZY PODPISANE).

   

  ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA Z RODZICAMI
  W POSZCZEGÓLNYCH GRUPACH:

  GR. I „MOTYLKI: – 31.08 (PONIEDZIAŁEK) godz. 16.00

   GR. II „MYSZKI: – 31.08 (PONIEDZIAŁEK) godz. 16.30

  GR. III „ŻABKI”: – 01.09 (WTOREK) godz. 16.00

  GR. IV „BIEDRONKI”: – 01.09 (WTOREK) godz. 16.30

  GR. V „PSZCZÓŁKI: – 01.09 (WTOREK) godz. 17.00

  GR. VI „KUBUSIE: – 01.09 (WTOREK) godz. 17.30

   

  OBLIGUJEMY PAŃSTWA DO PRZESTRZEGANIA OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS NASZEGO SPOTKANIA. W ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM BARDZO PROSIMY O OGRANICZENIE OSÓB OBECNYCH DO MINIMUM. PRZEDSZKOLE PRACUJE Z ZACHOWANIEM REŻIMU SANITARNEGO, DLATEGO PROSIMY O PRZYBYCIE TYLKO JEDNEGO RODZICA Z WŁASNYM DŁUGOPISEM (OBOWIĄZKOWA MASECZKA ORAZ DEZYNFEKCJA DŁONI PRZED WEJŚCIEM DO SALI).

   

 • Ogłoszenie

   

  Informujemy, iż w dniu 13.07 placówka będzie nieczynna z powodu ozonowania pomieszczeń. 

  Za powstałe niedogodności serdecznie przepraszamy. 

   

 • REKRUTACJA

  W związku z profilaktyką w zakresie rozpowszechniania się koronawirusa  istnieje możliwość przekazania tzw. papierowego wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkola pierwszego wyboru   poprzez  włożenie  podpisanego  wniosku  wraz  z  oświadczeniami  do zabezpieczonej skrzynki  podawczej,  zlokalizowanej  przed drzwiami wejsciowymi do budynku Miejskiego Przedszkola nr 91 z Oddziałąmi Integracyjnymi przy ulicy Adama 33 lub przesłanie zdjecia/ skanu na adres email: przedszkole_91@o2.pl

   

 • RADOSNYCH ŚWIĄT!!!

 • Podziękowania

  Koniec roku szkolnego jest dla nas okazją, by wszystkim Państwu podziękować za pomoc w kreowaniu pozytywnego wizerunku naszego przedszkola. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i ofiarność w tym trudnym dla wszystkich czasie. Nasze przedszkole ma wielu przyjaciół, za co z głębi serca dziękujemy.

  Wyrażamy głęboką nadzieję, iż dalsza dobra współpraca zaowocuje i przyczyni się do dalszego rozwoju naszych dzieci oraz placówki.

  Życzymy Państwu satysfakcji z osiąganych celów, sukcesów w realizowaniu planów zawodowych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

  Kochanym dzieciom życzymy, by wakacje były dla Was okresem radości i wytchnienia. Mam nadzieję, że w nowym roku szkolnym będziecie pełni gotowości do spełniania marzeń.

   

 • 29.06.2020- ZAWIESZENIE ZAJĘĆ

  OGŁOSZENIE!!!

  Na podstawie art.16 ustawy z dnia 2 czerwca 2020r. o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020r. z możliwością głosowania korespondencyjnego (Dz.U. poz.979) informujemy, iż 29 czerwca w naszej placówce odbędzie się ozonowanie pomieszczeń,  które były do dyspozycji Komisji Wyborczej.

  W związku z powyższym w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników w tym dniu zajęcia zostają zawieszone. Placówka wznowi zajęcia opiekuńczo wychowawcze w dniu 30.06.2020r.

   

 • WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!

  Wita Was słoneczny ranek,
  tyle dzisiaj niespodzianek,
  tyle przygód czeka nas.
  Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !
  Dzisiaj święto wszystkich dzieci –
  to szczególny dla nas dzień.

  Z okazji Dnia Dziecka

  Wszystkim dzieciom życzymy wielu powodów

  Do uśmiechu i radości.

  Samych sukcesów, rozwijania swoich talentów

  i pasji oraz beztroskiej zabawy.

  Spełnienia wszystkich marzeń!

 • Funkcjonowanie placówki od 01.06.2020

  Informujemy, iż od 1 czerwca wznawiamy zajęcia opiekuńczo - wychowawcze, zgodnie z przyjętymi deklaracjami.

   

 • Funkcjonowanie placówek od 25.05.2020 do 29.05.2020

   

  Zarządzenie 15 /2019/2020

  Dyrektora Zespołu  Szkolno- Przedszkolnego  nr 13  w Katowicach

  z dnia 21.05.2020 rok

  w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Miejskim Przedszkolu Nr 91, Miejskim Przedszkolu Nr 61, w oddziałach przedszkolnych oraz zajęć opiekuńczo wychowawczych z elementami dydaktycznymi w klasach I-III w Szkole Podstawowej Nr 51

  przy Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 13 w Katowicach

   w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

  Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.),

  § 4b pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410),

  § 14 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493) oraz na podstawie w opinii z dnia 20 maja 2020 roku Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Katowicach

    po uzyskaniu zgody Organu Prowadzącego Urzędu Miasta Katowice

  zarządzam, co następuje:

  § 1. 1. Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Miejskiego Przedszkola Nr 91, Miejskiego Przedszkola Nr 61 oddziału przedszkolnego oraz klas I-III w Szkole Podstawowej Nr 51 przy Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 13 w okresie od dnia 25 maja 2020 r. do dnia 29 maja 2020r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. 2.

  W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania MP Nr 61, MP Nr 91 /oddziału przedszkolnego oraz klas I-III w Szkole Podstawowej nr 51 przy ZSP nr 13 są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

  § 2. Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej zespołu oraz na tablicy ogłoszeń Przedszkola/oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 51 w Katowicach.

  § 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

   

  K.Czubiak

 • Przedszkole Pełne Muzyki

   

  ❗️ Uwaga uwaga ❗️

  Dzisiaj przysyłamy dla Was i Waszych pociech link do "Przedszkola Pełnego Muzyki". 🎼🎹🎺

  Drodzy Rodzice,

  W ramach zajęć rytmicznych prowadzący zajęcia stworzyli stronę Fb pod hasłem "Przedszkole Pełne Muzyki"

  Na stronie czeka na dzieci niespodzianka.

  W imieniu Pani Oli i Pana Jacka zapraszamy do odwiedzenia strony. 🤩

   

  https://www.facebook.com/przedszkolepelnemuzyki/

   

  Zapraszamy!!

 • Funkcjonowanie placówek w dniach 18.05.2020-22.05.2020

   

  Zarządzenie 14 /2019/2020

  Dyrektora Zespołu  Szkolno- Przedszkolnego  nr 13  w Katowicach

  z dnia 12.05.2020 rok

  w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Przedszkolu nr 91, 61 oraz w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 51

  przy Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 13 w Katowicach

   w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

  Na podstawie § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.),

  § 4b pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410),

  § 14 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 493), po uzyskaniu zgody organu prowadzącego,

  zarządzam, co następuje:

  § 1. 1. Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Przedszkola nr 91, 61 oraz oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 51 przy Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 13 w okresie od dnia 6 maja 2020 r. do dnia 22 maja 2020r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. 2 oraz z aktualną sytuacją epidemiologiczną w mieście Katowice

  W okresie czasowego zawieszenia zajęć, o którym mowa w ust. 1, zadania Przedszkola/oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 51 przy ZSP nr 13 są prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

  § 2. Zarządzenie podlega ogłoszeniu na stronie internetowej zespołu oraz na tablicy ogłoszeń Przedszkola/oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 51 w Katowicach.

  § 3. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

   

          K. Czubiak

      dyrektor ZSP NR 13

   

 • Rodzicu posyłając swoje dziecko do placówki pamiętaj...

  Co powinien wiedzieć rodzic przed posłaniem dziecka do przedszkola?

   

  Najważniejsze jest to, aby dziecko było zdrowe – bez objawów chorobowych.
  To stała zasada, o której zawsze należy pamiętać.


  Przypomnij swojemu dziecku podstawowe zasady higieny. Zwróć uwagę na:  niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Pamiętaj, że Ty także powinieneś je stosować. Twoje dziecko uczy się przez obserwację. 

  Wytłumacz również dziecku, aby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.

   

  Jak moje dziecko musi być przygotowane do przyjścia do przedszkola?


  Jeśli Twoje dziecko ukończyło 4 lata, musisz zapewnić mu indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i z przedszkola.

   

  Przypomnij dziecku podstawowe zasady higieny takie jak: niepodawanie ręki na powitanie, unikanie dotykania oczu, nosa i ust, mycie rąk, zasłanianie ust i nosa przy kichaniu czy kasłaniu. Powiedz dziecku, że jego ulubione zabawki powinny zostać w domu.

   

  Czy muszę zapewnić mojemu dziecku maseczkę?

   

  Tylko w drodze do przedszkola i z powrotem, jeśli Twoje dziecko ukończyło 4. rok życia. Może to być także inna forma indywidualnej osłony nosa i ust.

   

  Ważne! W przedszkolu nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa, zarówno przez dzieci, jak i nauczycieli. Nie ma jednak przeszkód, aby korzystać z takiej formy zabezpieczenia.

   

  Pamiętaj jednak, że rodzice i opiekunowie muszą zabezpieczyć się w środki ochrony osobistej zarówno podczas odprowadzania i odbierania dzieci, jak również przebywania
  w budynku przedszkola.

   

  Czy moje dziecko otrzyma posiłek podczas pobytu w przedszkolu?

   

  Tak. Przedszkole podczas prowadzenia zajęć zapewnia dzieciom posiłki.

   

  Czy wydawanie i spożywanie posiłków będzie bezpieczne?

   

  Tak. Przygotowanie posiłków musi odbywać się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zalecamy również, aby spożywanie posiłków odbywało się w małych grupach.

   

  Jak w przedszkolu będzie przestrzegane bezpieczeństwo sanitarne?

   

  Każda placówka musi być wyposażona w podstawowe środki higieny osobistej oraz płyn do dezynfekcji umieszczony przy wejściu do budynku.

   

  Każda grupa dzieci będzie przebywać w wyznaczonej sali. Muszą być z niej usunięte przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie dezynfekować, jak np. pluszowe zabawki. Stoliki i krzesełka w stołówkach będą dezynfekowane po zjedzeniu posiłku przez każdą grupę dzieci.

   

  Jakie zajęcia będzie miało moje dziecko w przedszkolu?

   

  Zdecyduje o tym dyrektor placówki, mając na względzie wytyczne sanitarne. W czasie pobytu w przedszkolu dziecko będzie przebywać w miarę możliwości w mniejszej grupie, w jednej sali. Dziecko będzie mogło się bawić zabawkami, które można dezynfekować. Nauczyciel zapewni przede wszystkim opiekę, ale może także organizować zabawy, zajęcia dydaktyczne. Dziecko będzie mogło korzystać z przedszkolnego placu zabaw lub boiska, ale pod warunkiem, że dostępne na nim urządzenia będą dezynfekowane. Nie zalecamy, by dzieci wychodziły na spacery czy wycieczki poza teren placówki.

   

  Czy moje dziecko będzie mogło skorzystać ze wsparcia poradni psychologiczno-pedagogicznej?

   

  Tak. Od 4 maja br. poradnie wznowią swoją działalność. Będą mogły wydawać opinie oraz orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego czy indywidualnego nauczania.

 • Ogłoszenie

  Na podstawie art. 10 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
  (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.) w związku z  § 18 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. (Dz. U. z 2003 r., nr 6, poz. 69 z późn. zm.),

  po rozpatrzeniu wniosku dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Katowicach z dnia 5 maja 2020 r. o wyrażenie zgody na zawieszenie zajęć stacjonarnych do dnia 15 maja 2020 r., uwzględniając aktualną sytuację epidemiologiczną w mieście Katowice oraz opinię nr NS/HD/30/20
  z dnia 5 maja 2020 roku Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Katowicach,

  wyrażam zgodę na zawieszenie zajęć stacjonarnych do dnia 15 maja 2020 r. Miejskiego Przedszkola
  nr 61 w Katowicach, Miejskiego Przedszkola nr 91 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach,

 • ŚWIĄTECZNA ŻYCZENIA

  W ten wyjątkowo trudny dla Nas Wszystkich czas życzę Państwu przede wszystkim zdrowia,

  Niech każdy z Państwa dozna w te święta wyjątkowego szczęścia,

  Poczucia miłości Boga i opiekę dobrych aniołów,

  Cieszcie się Państwo z rodziny i wpuście ptaki nadziei do swoich domów.

  Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie,

  Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,

  Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.

  Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie,

  napełni Was pokojem i wiarą,

  niech da siłę w pokonywaniu trudności

  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość..

                                                                    z serdecznym pozdrowieniem

                                                                               K. Czubiak

                                                                      oraz wszyscy pracownicy ZSP nr 13