Co przedszkolak powinien mieć?

Drodzy rodzice bardzo prosimy o wyposażenie swojej pociechy w:

• zmienne kapcie zapinane na rzepy lub wkładane, prosimy o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci, aby obuwie było wygodne do biegania, skakania i zabawy
  • szczoteczkę, kubek, pastę do zębów (podpisane)
  • chusteczki higieniczne
  • zapasowe ubranie (majteczki, koszulka, spodnie, skarpetki) w szatni w półce
  • starsze grupy strój gimnastyczny (koszulka, spodenki) w podpisanym worku w sali.

Ubranie

Odzież dziecka powinna pozwalać na swobodę podczas zabaw i zajęć. Ubierajmy dziecko praktycznie i wygodnie a nie tylko modnie. Odzież nie może krępować ruchów dziecka, a jej zakładanie i zapinanie nie powinno być dla dziecka zbyt trudne. Najlepiej, jeśli spódniczka lub spodnie są na gumce. Rękawy swetra lub bluzki muszą być łatwe do podciągania, a pod sweter dobrze jest założyć bluzkę z krótkim rękawem. Buty i kapcie najlepsze są bez wiązania lub zapinane na rzepy. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci młodszych, które chcą być samodzielne a jednocześnie ich umiejętność samoobsługi nie jest jeszcze doskonała. Należy paimętać, iż podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym czy zabaw plastycznych  ubranie może się „odrobinę pobrudzić”. Prosimy o odzież na zmianę, najlepiej cały komplet ubrania, a także dodatkową bieliznę, którą można pozostawić na półce w szatni.

Zwracamy się z prośbą o dostosowanie ubioru dzieci do panującej aury, tak, abyśmy mogli jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu. Polecamy ubieranie dzieci na cebulkę....Nawet jeśli rano dziecku jest chłodno to pod sweterkiem powinno mieć koszulkę z krótkim rękawem, ponieważ  w przedszkolu jest ciepło a dzieci dużo sie ruszają.

Odpoczynek

W przedszkolu dzieci 3 letnie mają możliwość odpocząć po obiedzie. Dzieci odpoczywają z ulubioną maskotką, słuchając muzyki relaksacyjnej, kołysanek lub bajek leżąc na materacach. Dzieci starsze również mają tzw. chwile wyciszenia po obiedzie: biorą udział w masażykach relaksacyjnych, oglądają książeczki, słuchają bajek czytanych przez nauczycielki oraz muzyki relaksacyjnej.

Urodziny

We wszystkich grupach przedszkolnych uroczyście obchodzimy urodziny naszych wychowanków. W tym dniu przedszkolak – jubilat jest najważniejszą osobą w swojej grupie i jeśli tylko ma ochotę  poczęstować swoich  kolegów z grupy - możecie Panstwo przynieść do przedszkola cukierki. Jeśli pragną Państwo wyprawić urodziny swemu dziecku w sposób bardziej huczny - poza terenem przedszkola (bawialnia, kino itp.) i zaprosić dzieci z grupy -  prosimy o organizację tego typu imprez we własnym zakresie i w porozumieniu z innymi Rodzicami.

Zabawki

W naszym przedszkolu piątek jest dniem, w którym dzieci mogą przynieść swoje zabawki. Bawimy się wspólnie, pożyczamy sobie zabawkami na czas zabawy, wymieniamy się pomysłamim mamy okazję do większej integracji ze swoją grupą i uczymy się poszanowania cudzej własności. Należy jednak pamiętać, iż przyniesiona zabawka może ulec zniszczeniu. Dlatego prosimy o przemyślane decyzje dotyczące przynoszonej zabawki. Przypominamy także, że zabawki muszą być bezpieczne dla dzieci, nie zawierać małych elemenetów króre dziecko mogło by połknąć. Nie przynosimy: piłek, gwizdków oraz zabawek głośno grających!

Zajęcia otwarte

Zależy nam na tym, aby rodzice wiedzieli, co dzieje się w przedszkolu i starali się stosownie do możliwości uczestniczyć w jego życiu. Jest to niezwykle ważne dla dzieci, ponieważ w przedszkolu spędzają one większą część dnia, tu bawią się i cieszą, czasem smucą, odnoszą sukcesy i drobne porażki, również nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie. Tym wszystkim chcą podzielić się z rodzicami. Chcemy, by dzieci czuły się u nas dobrze i bezpiecznie, by rodzice nie byli dla nas obcy. Zapraszamy rodziców i rodziny naszych przedszkolaków na wszystkie uroczystości i imprezy odbywające się w przedszkolu. O tym, co było lub dopiero będzie się działo możecie się Państwo dowiedzieć z informacji na tablicach w przedszkolu, a także z naszej strony internetowej. Prosimy Rodziców o uważne czytanie informacji na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej przedszkola. Dążymy do tego, aby współpraca pomiędzy rodzicami a przedszkolem opierała się na szacunku, zaufaniu i otwartych relacjach.