Twórczy przedszkolak

Program własny „Twórczy przedszkolak”.

program zajęć został opracowany z myślą o dzieciach  przejawiających uzdolnienia i zainteresowania plastyczne. Uczestniczy w nich ośmioro dzieci z grup najstarszych.

Zajęcia prowadzone są w czwartki przez nauczycielki Jolantę Weissberger oraz Agnieszkę Ruszkowską.

GŁÓWNYM CELEM:

zajęć jest rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej, indywidualnych zdolności twórczych dzieci, ich wyobraźni oraz kreatywnego myślenia. W trakcie zajęć najważniejsze jest poczucie przyjemności tworzenia, jak również cieszenie się uzyskanym efektem pracy. Plastyka pozytywnie wpływała nie tylko na sprawność manualną czy rozwój spostrzegawczości, ale także pozwalała wyzwolić w dziecku ekspresję.

Zajęcia dają możliwość poznania i posługiwania się różnymi technikami plastycznymi, dzięki którym dzieci będą tworzyć ciekawe, urozmaicone i pomysłowe prace.