Kubusiowi Przyjaciele Natury

Informujemy rodziców dzieci, że nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do programu Kubusiowi Przyjaciele Natury, mającego na celu popularyzację ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych. Uczestnicząc w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury" przedszkole otrzymuje materiały edukacyjne, dzięki którym możliwa jest realizacja scenariuszy zajęć oraz wybranych działań ekologicznych: teczka edukacyjna dla nauczyciela, zestaw płyt CD, plakat programu, książeczki dla dzieci, upominek dla dzieci, certyfikat, potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury" W trakcie programu nauczyciele prowadzą zajęcia ekologiczne – przedszkolaki obchodzą Dzień Marchewki, Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury oraz organizują patrole ekologiczne. Zajęcia te dają wiele zabawy, ale również uczą jak dbać o naturę od najmłodszych lat.