Badacz - odkrywca

Innowacja „Badacz- odkrywca”.

Zajęcia badacz - odkrywca powstały z myślą o małych odkrywcach. Badanie  i odkrywanie jest dla dzieci kluczem do świata oraz ważnym warunkiem, aby dziecko mogło się w nim odnaleźć. Każdy kontakt z ludźmi, przyrodą, techniką i przedmiotami jest fascynującym spotkaniem z otaczającą nas rzeczywistością.

CELE OGÓLNE:

Dzieci posiadają zdrową potrzebę odkrywania swojego otoczenia. Zajęcia badacz - odkrywca zachęcają je do tego, by z otwartością i ciekawością udawały się     na wyprawy odkrywcze. Uczą się w czasie zabawy badać, rozumieć i poznawać swoje środowisko życia.

Podczas zajęć wykonywanych jest dużo eksperymentów, które wyjaśniają różne zjawiska chemiczne i fizyczne, z którymi stykamy się na co dzień. Przyglądanie się i poznawanie natury jest dla dzieci bardzo ważnym doświadczeniem, decydującym  o ich szacunku do przyrody w przyszłości.

Stwarzamy dzieciom możliwości samodzielnego zdobywania wiedzy  w zabawie i eksperymentach oraz wspieramy je  w nabywaniu nowych doświadczeń.

TERMIN REALIZACJI:

Innowacja „Badacz –odkrywca” realizowany jest w terminie październik 2018 –czerwiec 2019 w każdy ostatni czwartek miesiąca  po godz. 13.00 w grupie „Pszczółki” .

Autorem innowacji jest pani Ewa Szpak